Obličejová jóga

Přirozená metoda omlazování

Obličejová jóga

Jóga jako taková se v Evropě stala velmi oblíbeným cvičením. Nejčastěji se cvičí hatha jóga, která je vynikajícím doplňkem sportování a dalších tělesných cvičení – zvyšuje zdatnost a odolnost, zlepšuje krevní oběh a funkci centrálního nervového systému. Dalšími druhy jógy jsou například power jóga, bikram jóga, vinjása neboli flow jóga, aštanga jóga, a další. My se však zaměříme na jógu obličejovou – face jógu, která nese vícero názvů jako je obličejové cvičení, obličejová gymnastika, anti-aging cvičení, anti-age obličejové cvičení... zkrátka zpevňující omlazující cvičení obličeje 🙂 

Proč obličejová jóga?
Náš obličej, respektive pleť, stárne zřejmě nejrychleji z celého těla. Není divu, vždyť obličej vystavujeme každému počasí v různém ročním období, okolnímu znečištěnému ovzduší, aj. Je to vlastně jediná část těla, kterou nikdy celou nezakrýváme. Do toho se do něj zapisují různé okamžiky našeho života, třeba napětí z různých prožitků nebo každodenní mimika. Také jak jíme/žvýkáme, spíme, telefonujeme apod.

Face jóga přispívá k přirozenému omlazení pleti. Jedná se o pravidelné procvičování obličejových svalů, čímž se zpevní jak svaly tak i pleť. Následkem toho dojde k úbytku vrásek (případně se vůbec nevytvoří), zmizí tmavé kruhy a tzv. „pytle pod očima“. Pleť se rozjasní, pozvednou se koutky úst, které v určitém věku, a to zejména ženám, začínají klesat a způsobují stárnoucí vzhled a ponurou náladu. Tak jako při návštěvě fitka/posilovny platí, že čím více svalů procvičujete, tím lepší budou výsledky. Tak i komplexní cvičení obličejové jógy je účinnější než zaměření se jen na některou část obličeje. Důležitá je správná technika. Pokud jste se již s obličejovou jógou setkali a nejste si jisti, zda provádíte cviky správně (abyste si nezpůsobili případně ještě další vrásky), od toho jsou pro vás kurzy pod vedením certifikovaných  lektorek.

V dnešní době mnoho žen podstupuje různé plastické operace pro pozvednutí očních víček i ústních koutků, nechávají si aplikovat botox, aby jejich obličej byl dočasně zase pevný, svěží, mladší. Přitom těmito zákroky svaly ještě více ochabují. Nic z toho nebude nutné, budete-li se věnovat obličejové  józe.
 
Náš obličej a krk zahrnuje přes 50 svalů! Je sice pravda, že jsou poněkud menší než naše hlavní svaly, ale o nic méně důležité. Díky některým můžeme žvýkat a mluvit, jiné se starají o pohyby očí, díky mimickým svalům dokážeme vyjádřit emoce, atd. O svalech je známo, že se posilují cvičením, jinak postupně ochabují až atrofují. I k posilování obličejových svalů existuje řada cvičení, masáží a baňkování a ty souhrně nazýváme – face jóga. 

Při pohledu do zrcadla si během obličejových cviků možná budete připadat legračně a také vás to může rozesmát, a to je jen dobře. I smích posiluje obličejové svalstvo a dodává dobrou náladu. Obličejová jóga je navržena tak, aby podpořila zdravé opakování svalů ve tváři, aby se odstranily vrásky, linky, díky opětovnému napnutí pokožky. Cvičení je rychlé, snadné, nezapomínáme také na rozcvičku a masáže. Masáže ruční nebo s baňkami. Ideální je vždy kombinace cviků s masážemi.

Důležité je zahřátí neboli rozcvička, to platí u každého cvičení stejně i u obličejové jógy. Tím, že tváře co nejvíce rozcvičíme, uvolníme obličejové svaly, které mohou být například nervozitou či stresem napnuté. Když jsou napnuté, nejsou tak elastické, jsou kratší a tvoří se vrásky nebo asymetrie v obličeji. Které hlavní body, které tvoří náš výraz mladší nebo naopak starší? Jsou to koutky úst, tváře a koutky očí.

Proto je důležité komplexní procvičování a také se zkusit zamyslet na našimi návyky/zlozvyky, které děláme, aniž bychom si je uvědomovali, nad „nechtěnou" mimikou, která nám spolu s gravitací vrásky ještě více zvýrazňuje.

A samozřejmě ta pravidelnost. Tak jako poprvé z fitka nevyjdete vyrýsovaná dle svých představ i u obličejové jógy platí to stejné. Pravidelné procvičování a masírování růže přináší… Nebo tulipány, jsou-li vám milejší :). I z toho důvodu na kurzu pro začátečníky dělám individuální diagnostiku obličeje, kdy vybereme několik cviků vhodných pro vaši tvář. Nemusíte se tedy bát, že máte po absolvování kurzu cvičit všechny, ikdyž jsou ženy, které si rády dopřávají celou sestavu. To už je pak na vás. V pokročilých kurzech se zaměřujeme na konkrétní problémové oblasti a s tím spojené další rozšířené cviky a masáže.

Co ženy nejčastěji trápí a s čím se dá pomoci?

• vodorovné vrásky na čele a tzv.mračivka mezi obočím
• povislá horní víčka
• vrásky kolem očí
• kruhy nebo otoky pod očima
• povadlé tváře
• nasolabiální vrásky / nosoretní rýhy
• povislé koutky úst
• vrásčitý krk a dekolt
• dvojitá brada
• pigmentace, akné, jizvičky

Na kurzech se seznámíte jak s rozcvičkou, cviky, tak i s masážemi obličeje. Také vám poradím obličejovou jógu na míru. Vybereme vhodné cviky pro váš obličej.
Mám klientky různého věku a vždy je při pravidelné péči změna a spokojenost znát. Čím dříve začnete s péčí tím lépe, ta paní v zrcadle toho bude důkazem :).

Těší mě poznávat ženy, které mají chuť věnovat si čas a péči, která vrací úsměv. 

Reference

Co o mých kurzech říkají?

Ahoj Zuzanko, chtěla bych ti touto cestou poděkovat za skvělý kurz obličejové jógy, který byl pro mne velkým přínosem. O dosažení výsledku, tě budu samozřejmě ráda informovat. Děkuji a přeji hezký den.
Renáta M.
Kurz jógy byl super… hned ráno jsem si zacvičila a ještě se dnes jednou chystám, jsem přesvědčená ze to bude fungovat… jen potřebuji čas :). Měj se hezky, určitě bych se časem přihlásila na kurz pro pokročilé.
Bohdana B.
Paní Zuzko, dostala jsem od své snachy opravdu pěkný dárek. Moc se mi Váš kurz líbil. Pěkné, milé prostředí, žensky vyladěné a kultivovaný, srozumitelný a v přítomném čase vyčerpávající projev. Příjemná, sympatická a krásná přednášející. Podklady, které jsme dostaly, jsou jak v obrazové tak v textové části dobře sestavené, srozumitelné a dostačující. Užila jsem si hezký podvečer. Zdravím Vás a budu se těšit na další případné zprávy.
Jana P.
Zuzko, děkuji za zaslané, za včerejší krásnou možnost být účastna tvého kurzu. Máš to opravdu velmi velmi krásně postavené, vymazlené a je vidět a cítit ta péče, nadšení a láska se kterou to děláš. A je to nakažlivé 😉 a to je skvělé. Kurz jsem si velice užila a teď už je na mně abych udržela disciplínu a každý den dle tvých perfektně podaných instrukcí – během kurzu, nádherných tištěných materiálů a i zaslaných videí cvičila a pečovala o sebe :-). Jdu si udělat tu fotku před 😉 a jsem zvědavá na kontrolní za měsíc, dva ;-). Děkuji děkuji děkuji a těším se na příště :-).
Jindra R.
Milá Zuzanko, moc se mi kurz líbil. Děkuji i za tento e-mail, který je plný odkazů. Hned včera jsem večer vše znova procvičila a byla to zábava.😉. Hezký den.
Leona M.
Bylo to boží Zuzi! A že těch úsměvů bylo! Moc děkujeme ještě jednou!
Lenka D.
Kurzu jsem se účastnila. Skvěle strávený čas.
Táňa B.
Moc děkuji za odkazy na videa. Mi to tak neskutečně vyhovuje. Když mám chvilku času můžu si to pustit a zacvičit. Olejíček je topka, zatím jsem nenarazila na olej, který bych si mohla nechat na pleti, a to jsem si objednávala kvalitní olejíčky. Děkuji.
Jana V.

Kontaktujte mě

Přejete-li se na cokoli zeptat, objednat dárkový poukaz, být informovaná o kurzu ve Vašem městě, domluvit si individuální kurz s diagnostikou či pořádání kurzu ve Vašem studiu, stačí vyplnit kontaktní formulář a najdeme vhodný termín.

+420 704 770 910
zuzana@omlazeniobliceje.cz